Oferty pożyczek przez internet to nie zawsze dobre rozwiązanie finansowe. Jak powszechnie wiadomo wiele osób w Polsce żyje od wypłaty do wypłaty a wplątując się w pętle pożyczkowe bardzo dużo tracimy i dajemy tym zarobić pożyczkodawcom. Zawsze najlepiej mieć trochę zaoszczędzonej gotówki na “czarną godzinę”. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak zaoszczędzić trochę pieniędzy i w końcu uzbierać na wymarzony wyjazd na wakacje lub nawet luksusowy samochód bez zbędnych pożyczek.

Oferty pożyczek przez internet

Metoda 6 słoików, co to jest?

Harv Eker to amerykański biznesmen i pisarz, opracował on ciekawy system 6 słoików który pozwala na łatwe i przyjemne zaoszczędzenie na pieniędzy. Harv podzielił wydatki na 6 grup i każdej z niej przypisał słoik:

  • Wydatki stałe 55% Twoich zarobków
  • Edukacja 10%
  • Inwestycje 10%
  • Przyjemności 10%
  • Większe zakupy 10%
  • Dla innych 5%

Wydatki stałe

Pierwszy słoik to opłaty stałe. Do wydatków stałych zaliczają się rachunki za prąd, czynsz za mieszkanie, wydatki na bilety lub paliwo do pracy itp. Według znanego biznesmena wydatki te nie powinny przekraczać 55% łącznej sumy Twoich zarobków – taka właśnie część pieniędzy powinna lądować w słoiku numer 1.

Edukacja

Pewnie nie raz słyszałeś powiedzenie “Ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz”. Tak się składa że nie twierdzili tak tylko Twoi rodzice czy dziadkowie, Harv Eker również jest tego zdania. W słoiku numer 2 powinno znajdować się 10% Twoich łącznych dochodów. Zależnie od tego ile zarabiasz w parę miesięcy na pewno uda Ci się zarobić pokaźną sumę pieniędzy. Z pewnością wystarczy to na jakieś szkolenie.

Inwestycje

Znany biznesmen poleca również odkładać 10% do słoika z którego pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje. Jeśli nie znasz się na inwestycjach to możesz zawsze otworzyć lokatę w banku i tam przelewać swoje pieniądze. Możesz także podebrać pieniądze z edukacji i zapisać się na jakieś szkolenie które nauczy Cię skutecznie obracać kapitałem.

Przyjemności

Harv Eker nie zapomniał również o słoiku na przyjemności. Zależnie od tego ile zarabiasz i czym się fascynujesz 10% może być małą lub dużą sumą pieniędzy. Pamiętaj by nie wydawać więcej niż 10% i pamiętać o postawionym sobie celu. Z czasem zobaczysz że oszczędzanie wcale nie jest takie trudne.

Większe zakupy

Do tego słoika również powinno trafiać 10% Twoich dochodów. Wyobraź sobie sytuację w której zostałeś zaproszony na weselę lecz okazało się że Twój stary garnitur okazał się być za mały. Co wtedy? Nie pójdziesz na wesele? Nie, bo na szczęście masz słoik do którego odkładałeś co wypłatę 10% swoich dochodów i stać Cię na ten garnitur!

Dla innych

Pewnie od początku zastanawiasz się na co będą przeznaczone pieniądze z ostatniego słoika. Parę razy w roku ktoś z Twoich bliskich obchodzi urodziny lub najzwyczajniej zbliżają się święta. Po paru miesiącach z 5% zrobi się na prawdę spora suma pieniędzy, zaskocz swoich bliskich niesamowitymi prezentami. Oszczędzając sprawisz przyjemność nie tylko sobie ale również bliskim.

Zobacz także

Szybkie pożyczki przez internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *