Od jakiegoś czasu Biuro Informacji Kredytowej odnotowuje wszystkie informacje o wziętych przez Ciebie kredytach i pożyczkach. Od niedawna do informacji tych zaczęły mieć dostęp również instytucje pozabankowe zajmujące się pożyczkami. O tym co to jest BIK i jak sprawdzić swój raport BIK przeczytasz w poniższym artykule.

Jak sprawdzić swój raport BIK

Co to jest BIK?

Biuro Informacji Kredytowej (w skrócie BIK) ma za zadanie zbieranie i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej klientów w całej Polsce. Przedsiębiorstwo to zbiera dane zarówno te dobre jak i te złe. Oznacza to że jeżeli wziąłeś w przeszłości kredyt to na pewno zostałeś tam odnotowany i w zależności od tego czy spłacałeś kredyt w terminie czy nie, dostałeś punkty dodatnie lub ujemne.

Na czym polega ocena punktowa BIK?

Jeśli masz w planach wzięcie jakiegoś kredytu lub pożyczki powinieneś myśleć już za w czasu! Ocena punktowa BIK polega na dokładnym przeanalizowaniu Twojej historii kredytowej i porównaniu jej z innymi użytkownikami którym kredyt został już przydzielony. Im bardziej Twój profil jest podobny do osób którzy kredyt już dostali tym większa szansa na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku. Jeśli kiedykolwiek zalegałeś ze spłatą pieniędzy możesz liczyć się z tym że zostałeś tam odnotowany i Twoje punkty są zaniżone. W mniejszym stopniu na słabą punktację wpływa również ilość wysłanych wniosków o kredyty w ostatnim czasie. Jeśli jakiś bank odmówił Ci kredytu to lepiej wstrzymaj się z wysyłaniem wniosku do kolejnego banku ponieważ może wpłynąć to negatywnie na Twoją ocenę punktową. Zawsze możesz skorzystać z oferty pożyczki bez sprawdzania BIK.

Jak poprawić swoją ocenę BIK?

Banki niestety nie chcą udzielać dużych kredytów osobom które nigdy nic nie pożyczały. No bo skąd mają wiedzieć czy dany klient który nigdy wcześniej nic nie spłacał okaże się być rzetelny? Aby poprawić swoją ocenę punktową to koniecznie musisz wziąć kredyt lub pożyczkę i spłacać zgodnie z ustalonym terminem. Z każdą spłaconą ratą Twój profil będzie zyskiwał na wiarygodności i przybliży Cię do wzięcia wymarzonego kredytu. Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie zaciągnąć pożyczkę to skorzystaj z naszego rankingu – oferty pożyczek przez internet.

Jak sprawdzić swój raport BIK?

Aby sprawdzić swój raport musisz pobrać go z oficjalnej strony Biura Informacji Kredytowej (kliknij tutaj aby przejść). Do złożenia wniosku potrzebować będziesz numeru dowodu osobistego oraz PESEL. Strona wymaga przelewu w wysokości 1 zł w celu potwierdzenia Twoich danych osobowych. Cała procedura generowania raportu trwa kilka minut.

Zobacz także:


Szybie pożyczki przez internet

Jak zaoszczędzić trochę pieniędzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *